Kurum: Türk Cerrahi Derneği
Yer: Antakya Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi

OBEZİTE CERRAHİSİ
09 ARALIK 2017

 

Değerli Meslektaşlarımız,

Türk Cerrahi Derneği’nin 2017 yılı Bölgesel Cerrahi Toplantıları’ndan Hatay’da yapılacak olanını sizlere bildirmekten onur duymaktayız.

Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı ve Türk Cerrahi Derneği işbirliği ile 09 Aralık 2017 tarihinde Mustafa Kemal Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu’nda yapılacak olan Bölgesel Cerrahi Toplantısı’nda konularında oldukça deneyimli değerli konuk konuşmacılarımızla beraber günlük pratiğimizde bariatrik cerrahide güncel yaklaşımlar ve karşılaşılan komplikasyonların yönetimi gibi konuların kapsamlı bir şekilde tartışılacağı zengin bir bilimsel program oluşturduk.

Toplantımızın temel amacı; değerli katılımlarınızla birlikte güncel bilgileri paylaşmak, cerrahi yaklaşımlar ve komplikasyonların yönetimi hususunda gelinen son durumları uzmanlarından izlemek ve bunların yanı sıra temel bilgileri tartışmak olacaktır. Giderek yaygınlaşan ve daha da yaygınlaşacak gibi görünen obesite ve obesiteye cerrahi girişimlerde güncel ve tartışmalı durumların, bu bölgesel toplantı vesilesi ile meslektaşlarımızla paylaşmanın çok önemli bir fırsat olacağını düşünmekteyiz. Aynı zamanda bölgemizdeki meslektaşlarımızla bir araya gelme, bilgi, beceri, deneyim ve tecrübelerini paylaşma fırsatı olarak da gördüğümüz bu toplantıya, sizleri Akdeniz Bölgesi’nin en doğusunda, tarihi çok eskilere dayanan ve tarihi zenginliğinin yanı sıra birçok kültürü barındıran, asırlardır birçok medeniyete ev sahipliği yapan, medeniyetler şehri Hatay’da bizimle birlikte olmaya davet ediyoruz. Yeni bir yılı kucaklamaya hazırlandığımız yılın son ayında 09 Aralık 2017’de sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz. Katılımınız bizleri onore edecektir.

Prof. Dr. Muhyittin Temiz 
Antakya Bölgesel Kongresi Başkanı

        Prof. Dr. Çağatay Çifter
        Türk Cerrahi Derneği Başkanı

 

Bölgesel Kongre programına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Bölgesel Kongre afişine ulaşmak için lütfen tıklayınız.