Bu burs için başvurular 27/03/2020 tarihinde sona ermiştir.

Bursun Tanımı: Bursu kazanan cerrah ABD'ye gidebilmesi için gerekli vizeyi almak koşulu ile Pittsburgh Üniversitesi Meme Cerrahi ve Lenfodem Bölümü'nde 6-12  ay süre ile klinik araştırmacı olarak çalışacaktır.

 

Burs Koşulları:

  1. TCD Yeterlik Kurulu Belgesi (Belge geçerlilik süresinin dolmamış olması gerekmektedir) olmak,
  2. Genel cerrahi uzmanı veya son sene asistanı  olmak,
  3. İngilizce dilini yeterli düzeyde kullanabildiğini belgelemek, (Son 5 yılda alınmış olması gerekmektedir. YÖK DİL 70 puan, YDS 70 puan, TOEFL 65 puan, IELTS 6,5 puan); Pittsburgh Üniversitesi'nin önerdiği online sınavından minimun puanı almış olmak,
  4. Klinik araştırmacı gelmeden önce Dr. Atilla Soran ile irtibata gecerek TÜBİTAK, Türk Meme Hastalıkları Dernekleri Çalışma Grubun'a veya ABD'de CDMRP, NCI, Susan Komen gibi burs veren bir kuruma çalışması ile başvurmuş olmak,
  5. Bursu kazanana Magee-Womens Hospital'da çalışma ortamı (oda bilgisayar, data ulaşımı, eğitim toplantılarına katılma, diger departmanlarla iş birliği, vb) hazırlanacaktır.
  6. Pittsburgh Türk Amerikan Derneği Bursu'na (1500$) başvurmak isteyenlerin PTAA burs koşulları yerine getirmiş olması,
  7. Pittsburgh'ta yaptığı çalışmayı ulusal ve uluslararası kongre/kongrelerde sunmak ve yayın haline getirmeyi kabul etmek.
  8. Yukarıdaki koşulları sağlayan başvurular içerisinden Dr. Atilla Soran ile Türk Cerrahi Derneği'nin değerlendirmesi sonucu belirlenecektir.

2020 yılı için başvuru tarihi 23/12/2019 ile 27/03/2020 arasındadır.

Bu burs için başvurular 27/03/2020 tarihinde sona ermiştir.