Değerli Üyemiz,

Türk Cerrahi Yeterlik Kurulu soru bankası güncellenmiş ve son iki yılda yapılan sınavlarda güncellenen sorular kullanılmaya başlanmıştır. Bu bankanın zenginleşmesi sizlerin de katkıları ile mümkün olacaktır. İstediğiniz konu başlığındaki soruları sisteme aşağıda belirtildiği şekilde ekleyebilirsiniz. Sistemdeki sorular Türk Cerrahi Yeterlik Kurulu ve Sınav Komisyonu tarafından oluşturulan gruplar tarafından gözden geçirilerek sınavlarda  kullanılmak üzere soru havuzuna kabul edilmektedir.

İlginiz ve katkılarınız için teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Saygılarımızla

Türk Cerrahi Derneği Yeterlik Kurulu Başkanı
Prof. Dr. Serap EREL


Soru Hazırlama Kılavuzu

Aşağıdaki linkten giriş yaparak soru hazırlamaya başlayabilirsiniz. Soru hazırlama sayfasına Türk Cerrahi Derneği, dernek üyeliği kullanıcı adı ve parolanızla giriş yapabilirsiniz.

Sistemi giriş yapıldıktan sonra sol tarafta soru Yönetimi bölümünü göreceksiniz. Buradaki ok işaretine tıkladığınızda Soru ekle butonunu kullanarak soru ekleyebilirsiniz. Açılan pencerede soruları görebileceğiniz bir ekran göreceksiniz. Buradaki CK adını verdiğimiz bir editör bulunmaktadır. Editöre word den soruyu yapıştırabilirsiniz.

Bunun için Word’den yapıştır isimli bir icon bulunmaktadır. Buna tıkladığınızda açılan ekran içeriği yapıştırıp tamam diyerek soruyu ekleyebilirsiniz. Soruya bir resim eklenecekse diğer bir ok işaretinde resim ekleme kutusunu belirtmeye çalıştım. Buraya tıkladınızda açılan ekranda Karşıya yükle isimli bir tab göreceksiniz. Resmi bilgisayarınızdan seçerek kullanabilirsiniz.

Daha sonra soruların seçeneklerini girecek ve doğru olan şıkkı işaretleyebilirsiniz.

Daha sonra Sayfalar isimli bir alan gelmektedir. Burası kaynaktan kullanılan yerin sayfa numarasıdır. 15-27 gibi bir numara girmeniz gerekmektedir.

Kaynak ve anahtar kelimeleri de girmeniz beklenmektedir. 

Daha sonrasında ise soru kategorisini seçerek kaydedebilirsiniz.

Soru Bankasına giriş yapmak için lütfen tıklayınız.