Denetleme Kurulu; Yeterlik Genel Kurulunca seçilen 3 asil ve 2 yedek üyeden oluşur.Denetleme kuruluna seçilebilmek için derneğin aktif üyesi olmak ve eğitim kurumlarında en az 5 yıldır aktif eğitici kadrolarında bulunmak (Profesör, doçent, şef, şef yardımcısı ve halen çalışıyor olmak) gereklidir.Görev süreleri 4 yıldır ve bu üyeler en fazla iki dönem için seçilebilirler. Denetleme Kurulu üyelerinin seçimi Yürütme Kurulu seçimleri ile birlikte yapılır.


Dr. Mehmet Fatih Avşar


Dr. Tolga Dinç


Dr. Ali Konan

6. Dönem (25.03.2022 – 25.03.2026)

  • Dr. Mehmet Fatih Avşar (Dr. İlknur Kepenekçi Bayram yerine)
  • Dr. Tolga Dinç
  • Dr. Ali Konan

Geçmiş Dönem Komisyonlarımız

1. Dönem (21.06.2000 - 26.05.2004)

  • Dr. Sadık Kılıçturgay
  • Dr. Şükrü Özer
  • Dr. Ethem Alhan

2. Dönem (26.05.2004 - 29.05.2008)

  • Dr. Mete Dolapçı
  • Dr. Canbek Seven
  • Dr. Adnan İşgör

3. Dönem (21.06.2008 - 21.06.2012)

  • Dr. Orhan Kozak
  • Dr. Mutlu Doğanay
  • Dr. Şükrü Özer

4. Dönem (10.06.2012 - 10.06.2016)

  • Dr. Mutlu Doğanay
  • Dr. Orhan Kozak
  • Dr. Şükrü Özer

5. Dönem (15.04.2016 – 15.04.2020)

  • Dr. Betül Bozkurt
  • Dr. Emin Gürleyik
  • Dr. Cüneyt Kayaalp